بازديد استاندار محترم البرز به همراه معاونت محترم عمرانی و هيات همراه ايشان از قطعه A2 پروژه آزادراه تهران شمال

بازديد استاندار محترم البرز به همراه معاونت محترم عمرانی و هيات همراه ايشان از قطعه A2 پروژه آزادراه تهران شمال

مجتبی عبداللهی ظهر شنبه در بازدید از روند پیشرفت منطقه دو آزادراه تهران-شمال در حوزه استان البرز ضمن برگزاری نشستی تخصصی در این راستا، با بیان اینکه منطقه دو این پروژه به طول ۲۲ کیلومتر در حوزه استان البرز قرار دارد، افزود: ارتقا ایمنی، کاهش زمان سفر و مصرف سوخت مزایای بهره برداری از آزادراه تهران – شمال محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون با استفاده از منطقه یک آزادراه مسافت سفر از تهران به شمال ۶۰ کیلومتر کاهش یافته است و با بهره‌برداری از منطقه دو، ۷ کیلومتر دیگر نیز از این مسیر کاسته می‌شود.

استاندار البرز بیان کرد: اکنون تونل مستقر در منطقه یک با طول حدود ۵ کیلومتر اولین تونل کشور و غرب آسیا است اما تونل البرز در منطقه دو به طول ۶.۵ کیلومتر مشروط به بهره‌برداری کامل، این عنوان را از آن خود می‌کند.

وی با بیان اینکه ۷۴ مسیر منطقه داخل تونل است، افزود: منطقه دو به ۲ باند رفت و برگشت تقسیم شده و طبق زمانبندی پیمانکار، مسیر رفت زودتر تکمیل شده و زیربار ترافیک می‌رود.

عبداللهی تصریح کرد: اکنون هر دو باند منطقه دو به میزان ۵۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طبق برآوردهای اعلام شده از سوی پیمانکار برای تکمیل به حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به تأثیر بسزای این پروژه در کاهش ترافیک جاده کرج-چالوس متذکر شد: ضرورت دارد که مدیران در حوزه‌های مربوطه به وظایف و تکالیف خود در این پروژه آگاه بوده و نهایت همراهی را نیز داشته باشند.