درباره ما

معرفی شرکت بلند طبقه

شرکت راه و ساختمان بلندطبقه در اسفندماه 1362 با ماموریت اجرای پروژه های صنعتی و عمرانی تاسیس گردید و امروز افتخار دارد که با بیش از 35 سال سابقه و با نگرش شرکتی برای آینده و مشارکت در اجرای پروژه های زیرساختی در حوزه های راه، ابنیه صنعتی، نفت و گاز، حمل و نقل، آب، صنایع معدنی و… تمام توان خود را در راستای خدمت به کشورمان به کار گرفته است.
گروه بلندطبقه با بهره مندی از توان بالای نیروهای انسانی متخصص و متعهد، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و توان مالی و سرمایه گذاری خود، دستاوردها و موفقیت های ارزشمندی در اجرای پروژه های عمرانی و ملی به دست آورده است و با کسب گواهینامه صلاحیت پیمانکاری از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست محترم جمهوری در کنار سایر همکاران خود و همگام با برنامه ها و اهداف توسعه ای جمهوری اسلامی ایران گام برمی دارد.
به پشتوانه بیش از سه دهه فعالیت و کسب تجربیات ارزشمند، شرکت بلندطبقه موفق به دریافت صلاحیت پایه 1 در 5 رشته ساختمان و ابنیه، آب، راه و ترابری، تاسیسات و تجهیزات و نفت و گاز گردیده است.
گروه بلندطبقه در راستای دستیابی به بالاترین سطح از کیفیت و بهبود و توسعه مستمر، با تکیه بر مدیریت علمی و کارشناسان خبره اقدام به پیاده سازی و اخذ گواهینامه های استانداردهای بین المللی از شرکت TUV آلمان نموده و در این مسیر موفق به دریافت جوایز متعدد بین المللی در زمینه های کیفیت، تعالی و ایمنی نیز گردیده است. این شرکت همچنین موفق به دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی گردیده است.

درباره ما

خط مشی و گواهینامه ها

 

شركت راه و ساختمان بلند طبقه با ماموریت اجرای انواع پروژه های سرمایه گذاری، طراحی، تامین، ساخت و راهبری در حوزه های عمرانی و صنعتی تاسيس گرديده است و با چشم انداز مشارکت در سازندگي كشور، حفاظت از محيط زيست و صيانت از نيروي انساني كارآمد، ماندگاری و ثبات در ارائه خدمات خود و و جلب اعتماد کارفرمایان ، اقدام به ایجاد و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه در سازمانی منعطف و پویا ، به منظور ارائه خدمات مبتنی بر استانداردهای جهانی نموده است.
در راستای تحقق این چشم انداز، اهداف ذیل به عنوان رئوس اهداف و خط مشی شرکت بلند طبقه تعریف و تبیین گردیده است :

1) جلب رضايت كارفرمايان و ساير ذينفعان.
2) اجراي به هنگام و مناسب پروژه ها براساس برنامه زمانبندي و شرايط قراردادي.
3) صيانت از نيروي انساني، حفظ و ارتقاء سلامت و بهداشت كاركنان و محيط كار.
4) حفظ محيط زيست و پيشگيري از آلودگي آن و سعي در بهينه‌سازي مصرف منابع و توسعه پايدار.
5) ارتقاء توانمندي سازمان با استفاده از دانش روز و فن آوري هاي نوين و آموزش مستمر پرسنل.
6) بهسازي فرآيندها، بكارگيري اثربخش و بهبود مستمر آنها با توجه به استانداردهاي اعلام شده.
7) ارتقاء توانمندي عمليات در مديريت منابع مالي وتامين نيروي انساني به نحو ثمربخش.
8) بكارگيري نيروهاي كارآمد و پرورش نيروهاي جوان و مستعد.
9) رعايت قوانين و مقررات و الزامات قانوني مرتبط با فعاليتهاي سازمان و رعايت اصول ايمني در اجراي پروژه‌ها و سعي در اجراي كار بدون حادثه.
جهت تحقق بخشيدن به اهداف و تعهدات فوق ، استاندارد هاي ISO 9001:2015 ، ISO 14001:2015 ، ISO 45001:2018 ، ISO 10006:2017، ISO/TS 29001:2010 ، ISO 50001:2018 و HSE-MS را بعنوان راهنما انتخاب و در سازمان پياده نموده‌ايم، اهتمام به اين امر مهم و توجه خاص هر يك از آحاد سازمان و پيمانكاران به مفاد خط مشي سیستم و درك عميق و اجراي آن يك وظيفه است، كه همگان به آن معتقديم.

درباره ما

توسعه و تعالی

گروه بلند طبقه با توجه به گستردگی فعالیت های خود در حوزه های مختلف و جایگاه عملکرد سیستمی و مدیریت یکپارچه در نگاه مدیریتی و راهبری سازمان، در راستای دستیابی به کیفیتی شایسته در اجراى پروژه ها، افزایش بهره ورى، بهبود مستمر و اطمینان از ایمنی و سلامت همکاران و صیانت از محیط زیست در اجرای پروژه ها، اقدام به پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) بر مبنای اخذ گواهینامه های استانداردهای بین المللی ISO9001در زمینه سیستمهای مدیریت کیفیت، ISO14001 در زمینه سیستمهای مدیریت زیست محیطی و ISO 45001 در زمینه سیستمهای مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای، به همراه گواهینامه های استانداردهای تخصصی ISO TS 29001در زمینه مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، ISO 10006 در زمینه مدیریت پروژه، ISO 10015 در زمینه آموزش، ISO 45001 در زمینه مدیریت انرژی و MS-HSE در زمینه مدیریت موثر بهداشت، ایمنی و محیط زیست از شرکت TUV آلمان نموده است و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی را نیز اخذ نموده است.
گروه بلند طبقه همچنین با توجه به تنوع طیف های گسترده ذینفعان از جمله کارفرمایان، مشاورین، پیمانکاران جزء، طرف های تجاری، پرسنل و خانواده ایشان، ساکنین شهرها و مناطق پروژه های شرکت و … ضمن شناسایی شاخص های ارزش آفرینی جهت ذینفعان، تلاش می نماید که با تحقق این شاخص ها، رضایتمندی و صیانت از حقوق ذینفعان را سرلوحه فعالیت های خود در همه زمینه ها قرار داده و منافع خود را هم راستا با منافع و مصلحت ذینفعان خود تبیین نماید.

درباره ما

مدیریت استراتژیک

 

در جهان امروز که تغییرات محیطی بسیار و عدم قطعیت حاکم بر محیط های اقتصادی، فرضیات ثابت و روش های گذشته را به چالش می کشد، ابزار مدیریت استراتژیک سلاح قدرتمندی است در دستان مدیران و رهبران سازمان ها که می توانند با شناخت صحیح و تحلیل محیط درونی و بیرونی سازمان، سیر حرکتی صنایع حوزه فعالیت، تحلیل رفتار رقبا و در مجموع تغییرات متغیرهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور و جهان، چشم انداز پیش رو و مسیر دستیابی به آن را به روشنی ترسیم و تحقق آن را پایش نمایند.
گروه بلند طبقه نیز که با شعار «شرکتی برای آینده» همواره نگاهی به پیش رو و آینده دارد، نسبت به تدوین سند استراتژیک و تعریف اهداف بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت بر اساس چشم انداز، ماموریت ها و ارزش های خود اقدام نموده است و با پایش مستمر میزان تحقق برنامه های عملیاتی و بازبینی سالیانه استراتژی های خود، در مسیر ماندگاری و پیشرفت گام بر می دارد.

درباره ما

توسعه منابع انسانی

سرمایه های انسانی، بدون شک عظیم ترین سرمایه و پشتوانه گروه بلند طبقه در طی 35 سال فعالیت آن بوده است و موفقیت های حاصل شده به واقع نتیجه پشتکار، تعهد و خلاقیت همکاران مجموعه در همه سطوح می باشد. گروه بلند طبقه با نگاه حفظ و ارتقاء سرمایه های انسانی خود، خانواده بزرگ بلند طبقه را فراتر از کارکنان خود، بلکه متشکل از همه همکاران، خانواده ایشان و ساکنین مناطق و شهرهای پروژه های شرکت تعریف نموده و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری نیروهای بومی و توانمند سازی ایشان، گامی هر چند کوچک در زمینه اشتغال زایی در کشور و توسعه سرمایه های انسانی در مناطق اجرای پروژه ها بردارد. ماحصل این تلاش، بکارگیری بیش از 25 هزار نفر در طی ده سال گذشته در مجموعه بلند طبقه بوده است.
احساس مسئولیت نسبت به کارکنان و خانواده ایشان، حفظ شان و عزت نفس همکاران از طریق فراهم نمودن محیط کاری دلچسب و تامین رفاه آنان، ایجاد فضای همدلی و صمیمیت میان همکاران از طریق برگزاری فعالیت های فوق برنامه، انتشار فصلنامه بلند طبقه به عنوان زبان گویای اندیشه و ارزش های بلند طبقه، تنها بخشی از شاخصه های به بار نشستن توسعه انسانی پایدار در مجموعه بلند طبقه می باشند. امیدواریم در تحقق این اندیشه، استوارتر از همیشه گام برداریم.

درباره ما

توان ماشین آلاتی و تجهیزاتی

گروه بلند طبقه در طی 35 سال فعالیت، در راستاى تحقق استراتژی های بلند مدت و اهداف توسعه ای خود، اقدام به تجهیز و تقویت ناوگان ماشین آلات خود نموده است و امروز مفتخریم که ناوگان ماشین آلات شرکت بلند طبقه با بیش از 150 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و 230 دستگاه ماشین آلات سبک و تجهیزات عمرانى، با تمام توان در شهرهای مختلف کشور در حال اجرای پروژه های عمرانی می باشد.
این شرکت در راستای بهره بردارى صحیح و نگهدارى و تعمیرات بموقع ماشین آلات و تجهیزات خود، اقدام به استقرار نرم افزار نگهداری و تعمیرات ماشین آلات نموده است و متخصصین ماشین آلات شرکت در ستاد مرکز، وضعیت راندمان و عملکرد ماشین آلات را در پروژه های مختلف بطور مستمر رصد و راهبری می نمایند.
بکارگیرى نیروى های متخصص، باتجربه و کاردان، مدیریت کارا و موثر در زمینه انتخاب، بهره بردارى و نگهدارى بهینه ماشین آلات، اجرای کامل و بموقع برنامه های سرویس و نگهدارى پیشگیرانه و دوره اى و بهینه سازی مستمر ماشین آلات، همراه از اولویت های مدیریت ماشین آلات گروه بلند طبقه بوده است.

درباره ما

تحقیق و توسعه

تیم تحقیق و توسعه (R&D) گروه بلندطبقه در راستای بهره برداری از فن آوری ها روز و دانش های نوین با هدف افزایش بهره وری، توسعه تکنولوژی و بهبود فرایندها، از بین متخصصین و خبرگان مجموعه بلند طبقه تشکیل گردیده است و با مطالعه و جستجوی مستمر در راستای کشف و بومی سازی فن آوری های جدید منطبق با حیطه فعالیت های شرکت گام بر می دارد.
توسعه فعالیت های R&D در گروه بلندطبقه در سالهای اخیر، دستاوردهای ارزشمندی به همراه داشته است که از این بین می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
– مطالعه و طراحی استفاده از پنل های خورشیدی جهت تامین انرژی مورد نیاز پروژه ها و دفاتر شرکت
– بکارگیری سیستم های نرم افزاری عمومی و تخصصی در حوزه مختلف از جمله ماشین آلات، طراحی و مهندسی و مالی و اداری
– اقدام در جهت تاسیس شرکت دانش بنیان
– استفاده از DMS (Dashboard Management System) در راهبری و مدیریت پروژه های شرکت
– بکارگیری استانداردهای روز در برنامه ریزی و مدیریت اجرای پروژه ها از طریق PMO

درباره ما

سرمایه گذاری

گروه بلند طبقه در راستای حضور هرچه بیشتر و موثرتر در طرح های زیربنایی و ملی کشور و مشارکت فعال بخش خصوصی در پروژه های عمرانی، با درک صحیح از شرایط و مقتضیات ماندگاری در صنعت ساخت و ساز و عمران کشور، در مسیر مشارکت در پروژه های عمرانی از طریق سرمایه گذاری و حضور در طرح های مشاركت عمومي – خصوصي (Public-Private Partnership) گام نهاده است. در همین راستا گروه بلند طبقه به عنوان اولین شرکت خصوصی موفق به اخذ مصوبه هیئت محترم وزیران جهت سرمایه گذاری و اجرای پروژه ترمینال بین المللی فرودگاه شیراز به روش BLT گردیده است. همچنین گروه بلند طبقه، مشارکت و سرمایه گذاری در طرح های ملی در حوزه های پتروشیمی، راه و حمل و نقل در سراسر کشور را در دست بررسی و اقدام دارد.

مسئولیتهای اجتماعی

ما در خانواده بلند طبقه، خود را در مقابل جامعه اى که در آن زیست مى نماییم، مردمان مناطق و شهرهاى پروژه ها، نهاد ارزشمند خانواده، همسایگان و سایر ذینفعان مسئول مى دانیم و معتقدیم موجودیت و پیشرفت ما، تنها با در نظر گرفتن ایشان و تعهدمان به ارزشهای اخلاقی، معنا و مفهوم مى یابد.
در همین راستا گروه بلند طبقه همواره تلاش نموده است که حضورى پررنگ در فعالیت هاى عام المنفعه داشته باشد و با تحت پوشش قرار دادن کودکان مناطق محروم کشور و تامین امکانات تحصیلى ایشان از مقطع تحصیلات پایه تا تحصیلات آکادمیک و دانشگاهى، سهم کوچکى در بالندگى و شکوفایى نسل جدید کشور ایفا نماید.
ما تلاش نموده ایم که در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه و در مقابل آلام مردمان عزیز کشورمان، بى تفاوت نبوده و در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام عملى و موثر بکار بسته و به یارى ایشان بشتابیم.
در مواجهه با بیماری یا درگذشت عزیزان، پشتیبان همکاران و خانواده ایشان باشیم و گامی هر چند کوچک در بازگرداندن سلامتی به بیماران یا التیام غم ایشان برداریم.
شادی و نشاط و سربلندی را حق مردمان نجیب این سرزمین می دانیم و در راستای حمایت از جوانان این مرز و بوم در تشکیل بنیاد مقدس خانواده و آغاز زندگی مشترک، در حد توانمان برای تامین جهیزیه و تقدیم شادباش و هدایای نقدی، کوشیده ایم.
حمایت از ورزشکاران و قهرمانان کشور در رشته هاى مختلف ازجمله ورزشهاى رزمى،کوهنوردى در راستاى توسعه فرهنگ ورزش در جامعه و اقتدار و افتخار ملى، از دیگر اقدامات واهداف شرکت بلند طبقه در مسیر تحقق مسئولیتهاى اجتماعى میباشد.
گروه بلند طبقه در راستاى ترویج فرهنگ عاشورایى، هر ساله نسبت به برگزارى مراسم بزرگداشت مقام والاى سید الشهدا و سرور و سالار شهیدان و اداى نذر اقدام مى نماید.
مایه افتخار ما است که از حامیان سازمان هاى خیریه مانند محک، آسایشگاه کهریزك، کمیته امداد امام خمینى، موسسه باغچه بان ، موسسه خیریه طاها و … باشیم و گامى هر چند کوچک در مسیر ایفاى تعهدات خود در مسئولیت هاى اجتماعى برداریم.